logo

Proč si to dělat jednodušší…

…když to jde zjevně i brilantně zkomplikovat, že?

Diplomku mám dopsanou a do SISu odevzdanou! Volejte sláva a tři dny se radujte! Nebo si za mě dejte panáka. Já to totiž rozhodně hodlám udělat a střízlivou mě asi nějakou chvilku nehledejte. Respektive spíš střízlivě střízlivou, protože po několikaměsíčním vypětí je dost absurdní si myslet, že se hned první volný večer půjdu zpít do němoty. Takhle to prostě nefunguje. Namísto toho jsem si v pátek užila trochu posledního vypětí v přetažení při tisku práce, pak pocit méněcennosti, když jsem v už svázané verzi našla první chybičku, a pak stav mysli, že to vlastně není tak big deal.

Stačilo se na to ale vyspat. Což ještě budu muset vysvětlit těm pár lidem, kteří byli bohužel terčem mého menšího hysteráku zabaleného do pasivní agresivity a odmítavých postojů „nech to bejt & to je fuk“. Nevím, čím jsme si my ženy tuhle pitomou uštěpačnost a samonasírání se z vlastní lability zasloužily. Je to podle mě ta nejhorší vlastnost, co existuje. Takže sorry lidi, já vám jednou tu skupinovou terapii, kde si o mně popovídáte, zaplatím. Fakt.

Tím, že jsem se zbavila břemene jménem diplomka ale nekončím. Zhruba za měsíc mě čekají státnice. Ještě stále žiju v přesvědčení, že se na ně vlastně těším, protože se díky studiu na ně naučím zase o něco víc. Nemyslím si, že je tenhle myšlenkový pochod úplně normální, ale ber, co máš a buď ráda, Léňo.

Problém ale momentálně svítí červeným neonem na cestě směrem Syracuse… Díky zápalu do psaní, únavy a ne vždy úplně optimálně seštelované psychice, ale taky díky troše silný dávky strachu a (opět) špatně zaměřené zamilovanosti a tudížto potřeby zůstat sedět doma za pecí, jsem prošvihla všechny pražské termíny přezkoušení tzv. GRE (jsou to takové naše SCIO testy, jen v angličtině a o něco málo otravnější). A byť nejsou povinné, jsou strongly recommended už jen proto, že je zrovna tohle výběrko dost kompetitivní.

Takže panika. Smutek. Bezmoc. A sen o Státech v nedohlednu.

Jenže! Praha není, jak mnozí tuší, jediné testovací centrum pro tyhle testy. Juch! Jen to znamená se hecnout, trochu si zase seštelovat ustřelený sebevědomí a vyrazit ještě do konce týdne do Vídně a tam ty testy udělat. Už jen proto, že do tohohle procesu dalo ruku k dílu a energii spousta lidí. A taky proto, že mám konečně dopsáno a vlastně nevím, co s tím volným časem takhle ke konci roku dělat…

Držte pěsti!

2 thoughts on “Proč si to dělat jednodušší…”

  1. Ber to pozitivně. Po dobře napsaném testu GRE se odměníš procházkou po Vídni. Ono občas je dobré vypadnout z Hradce / ČR někam za čáru. :)

    Hodně štěstí, Lenko!

Leave a reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.